Tidligere afhøringer

                                                             
Datoer Afhøringer
   

14. maj 2020

Direktør for Styrelsen for International Rekruttering og Integration (Siri) Kasper Højvang Kyed

 

Fhv. ministersekretær Andreas Højmark Søndergaard
  Fhv. ministersekretær Sofie Odgaard
   
15. maj 2020 Fhv. direktør for Udlændingestyrelsen Henrik Grunnet (bisidder: advokat Anders Valentiner-Branth)
  Afdelingschef i Udlændinge- og Integrationsministeriet Frank Bundgaard
   
18. maj 2020 Fhv. afdelingschef i Udlændinge- og Integrationsministeriet Lykke Sørensen (bisidder: advokat Søren Juul)
   
20. maj 2020 Fhv. departementschef i Udlændinge- og Integrationsministeriet Uffe Toudal Pedersen (bisidder: advokat Pernille Backhausen)
   
24. maj 2020 Fhv. minister Inger Støjberg (bisidder: advokat Nicolai Mallet)
   
25. maj 2020 Fhv. minister Inger Støjberg (bisidder: advokat Nicolai Mallet)
   
28. maj 2020 Fhv. afdelingschef i Udlændinge- og Integrationsministeriet Lykke Sørensen (bisidder: advokat Søren Juul)
   
8. juni 2020 Afdelingschef i Udlændinge- og Integrationsministeriet Line Skytte Mørk Hansen (bisidder: advokat Thomas Ryhl)
   
19. juni 2020

Fhv. minister Søren Pind (bisidder: advokat Karoly Nemeth)

  Presseansvarlig i Udlændingestyrelsen Nils Bak
  Afdelingschef i Udlændinge- og Integrationsministeriet Henrik Kyvsgaard
   
5. august 2020 Chefkonsulent i Udlændinge- og Integrationsministeriet Jesper Gori (bisidder: advokat Eddie Omar Rosenberg Khawaja)
   
6. august 2020 Chefkonsulent i Udlændinge- og Integrationsministeriet Jesper Gori (bisidder: advokat Eddie Omar Rosenberg Khawaja)
   
7. august 2020 Fuldmægtig i Udlændingestyrelsen Ronya Habo (bisidder: advokat Jakob Lund Poulsen)
  Tidligere fuldmægtig i Justitsministeriet og tidligere specialkonsulent i Udlændingestyrelsen Adam Abdel Khalik (bisidder: advokat Peter Breum)
   
13. august 2020 Tidligere fuldmægtig i Udlændinge- og Integrationsministeriet Anne Nygaard Just (bisidder: advokat Peter Breum)
  Tidligere direktør i Udlændingestyrelsen Tanja Franck (bisidder: advokat Asger Bagge-Jørgensen)